Skip to main content

Jak wybrać dobrego projektanta wnętrz? Poznaj nasze wskazówki!

1 komentarz

Szukasz architekta wnętrz, który gustownie urządzi mieszkanie o skromnym metrażu lub z nietypowymi przestrzeniami – ze skosami lubo z małą ilością okien? A może po prostu chcesz mieszkać w pięknie i funkcjonalnie zaaranżowanych wnętrzach? Doświadczony architekt stworzy stylowe wnętrze nawet wtedy, gdy Twoje mieszkanie wydaje się trudne do urządzenia. Przeczytaj, jak wybrać dobrego projektanta wnętrz. 

Jak wybrać biuro projektowe?

Portfolio - co mówi o projektancie ?

Portfolio nie bez powodu należy do najważniejszych rzeczy, które musisz sprawdzić, zanim skorzystasz z usług projektanta wnętrz. Pozwoli Ci ocenić jego doświadczenie, obejrzeć dotychczasowe realizacje i wizualizacje. Dzięki temu ocenisz pomysłowość architekta, jego ulubioną stylistykę i podejście do niebanalnych rozwiązań. Nie od rzucaj jednak z góry mniej doświadczonych projektantów – wielu z nich to pasjonaci chętnie łączący aktualne trendy w aranżacji z klasyką. Jeśli planujesz zlecić projektowanie wnętrz Lublin - Biuro Projektowe Ka Studio to firma z bogatym portfolio, na które składa się projektowanie wnętrz mieszkań, domów, biur, domków letniskowych i nie tylko. Co najważniejsze – Ka Studio zaprojektuje dla Ciebie funkcjonalne wnętrza również online. 

Dlaczego liczy się wykształcenie architekta?

Wybierając dobrego projektanta, zwróć uwagę na jego wykształcenie – czy ukończył kilkuletnie studia z zakresu architektury, czy zaledwie roczne studium aranżacji wnętrz. Weź pod uwagę, że braki w wiedzy i umiejętnościach mogą skutkować błędami w dokumentacji technicznej projektu, co negatywnie odbije się na jego jakości. Zależy Ci na ergonomicznej przestrzeni? Chcesz uniknąć opóźnień w realizacji projektu? Wybierz projektanta z odpowiednimi kwalifikacjami. Zlecając projektowanie wnętrz firmie Ka Studio Architekt Wnętrz Lublin Katarzyna Sakowska, możesz liczyć na współpracę z doświadczonym architektem po studiach, który nieustannie poszerza swoją wiedzę.  

Wizualizacje w projektowaniu wnętrz

Jakość wizualizacji komputerowych - dlaczego ma znaczenie?

Zanim wybierzesz projektanta wnętrz, poproś go o przykładowe wizualizacje komputerowe do projektów, jakie realizował. Wysokiej jakości wizualizacje przypominają zdjęcia i prawie nie różnią się od realizacji. Dobrze oddają kolory, faktury, cienie i pokazują efekt końcowy. Słaba jakość wizualizacji utrudni Ci ocenę tego, jak wnętrze będzie wyglądać w rzeczywistości. Stworzenie profesjonalnej wizualizacji komputerowej to zadanie wymagające dużego nakładu pracy i doskonałych umiejętności. Zrealizuje je jedynie projektant z odpowiednim wykształceniem.

Gdzie szukać dobrego architekta wnętrz?

O dobrego architekta wnętrz zapytaj rodzinę lub znajomych. Być może korzystali już z usług projektanta i mogą kogoś polecić. Z pomocą przyjdzie Ci też Internet, zarówno autorskie strony projektantów, jak i platformy łączące profesjonalistów z klientami czy rankingi. Informacje na stronach internetowych pozwolą Ci nie tylko porównać wykształcenie architektów i ich portfolio, ale także zapoznać się z opiniami na temat ich pracy. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Agata · 23 dni temu
    Ostatnio rozważam wynajęcie architekta wnętrz do mojego mieszkania. Po przeczytaniu artykułu zwróciłam uwagę na to, że portfolio projektanta wnętrz jest kluczowe, aby ocenić jego doświadczenie i styl pracy. Wykształcenie to również ważny aspekt, którym będę się kierować przy wyborze architekta. Dzięki tym wskazówkom mam teraz jasny plan, jak znaleźć dobrego specjalistę do aranżacji mojego mieszkania.