Skip to main content

Jak odnowić wiekową sofę lub fotel

Urządzenie domu to wspaniała przygoda, o ile ma się odpowiednio dużo funduszy na wszystkie wymarzone meble oraz dodatki. Jeżeli portfel świeci już pustką, można spróbować czegoś innego, a mianowicie odnawiania starych mebli. Renowacja mebli jest teraz bardzo popularna i pozwala na umeblowanie domu w sposób oryginalny, przy zachowaniu stosunkowo niskich kosztów. Jeżeli dla kogoś liczy się zatem doskonały efekt oraz oszczędność, renowacja mebli tapicerowanych to doskonały sposób na zdobycie fotela czy sofy do salonu.

Sposób na stare meble, czyli tapicerowanie sofy lub fotela

Stare meble bardzo często mają tylko i wyłącznie zniszczone siedziska i obicia, a cała reszta jest w doskonałym stanie i nadal nadaje się do użycia. Taki jest chociażby w przypadku wersalek i sof czy drewnianych krzeseł, którym wystarczy wymienić siedziska i oparcia. Tapicer zajmie się tym, w ustalonym terminie dostarczając mebel wyglądający jak nowy. Jednym z wiądących tapicerów jest As-Tap Tapicer Wrocław, Grabiszyńska 281 53-234 Wrocław, który oferuje możliwość spersonalizowania mebla i stworzenia go zgodnie z własnym wzorem i pomysłem. Co więcej posiada on zdecydowanie większy wybór tkanin obiciowych niż w klasycznym sklepie, to naprawdę ogromny plus tego typu rozwiązania. Przy tym wszystkim koszty renowacji meble będą dużo niższe niż zakup nowej sofy z salonu.

Renowacja mebla

W taki sposób można przerobić zarówno już posiadane w domu, które dawno mają za sobą czasy świetności, lub też meble kupione z drugiej ręki na przykład na portalach aukcyjnych. Warto szukać między innymi szalenie popularnych obecnie foteli drewnianych z lat 60-tych. Polski design z tamtych czasów jest naprawdę ceniony praktycznie na całym świecie, a fotel o nazwie Chierowski to jeden z najpopularniejszych modeli. Gdy odda się go w ręce profesjonalnego tapicerka, można spodziewać się doskonałego efektu. Niezwykle elegancki i modny fotel za dosłownie kilkaset złotych dumnie stanie w salonie i będzie cieszył właścicieli domu. Nowy fotel tego typu bardzo często kosztuje nawet grubo ponad 2000 zł. Renowacja mebli to zatem najlepszy sposób na zdobycie naprawdę pięknych i klasycznych mebli, których ceny nie biją tak mocno po kieszeni.

Zakup w komisie meblowym

Kolejny doskonały sposób na zdobycie mebli do odnowienia to zakup używanych mebli w różnego rodzaju komisach meblowych. Warto szukać komisów sprowadzających meble na przykład z Anglii lub krajów skandynawskich. W ten sposób można stać się właścicielem na przykład kanapy w stylu Chesterfield. Taka kanapa po renowacji będzie prezentować się po prostu przepięknie i stanie się wyśmienitym elementem wystroju każdego wnętrza. Nowa kanapa tego typu kosztuje nawet kilka tysięcy funtów. Warto zatem poszukać czasem innych rozwiązań na zdobycie mebli eleganckich i jedynych w swoim rodzaju, których cena nie będzie zbyt wysoka. Dzięki usługom tapicera jest to możliwe.             

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Odnawialne źródła energii to przyszłość naszego narodu! Powinniśmy z nich w pełni korzystać, aby przyszłe ...
Inwestycja w fotowoltaikę to bardzo dobry krok. Polecam wszystkim. Sam długo nie mogłem się zdecydować, ...
Świetny artykuł! Planuję wymianę okien w moim nowym domu i na pewno skorzystam z dofinansowania ...
Mariola 1 miesięcy temu W górę i w dół
Ja się wypowiem jako właścicielka restauracji. W zeszłym roku montowaliśmy w budynku windę gastronomiczną i ...
Kominek już mam, ale teraz myślę nad rekuperacją. Słyszałam już o firmie MAT-KOM pozytywne opinie ...