Malowanie natryskowe

Malowanie natryskowe polega na natryskiwaniu farby pod ciśnieniem na przygotowaną wcześniej powierzchnię dzięki temu uzyskujemy formę drobnych kropelek rozpryskującej się farby. Staję się tak, ponieważ farba, bejca lub lakier zostaje rozbijana pon wpływem sprężonego powietrza. 

malowanie natryskowe

Użyty przez nas materiał rozpryskuje się za pomocą niewielkich otworów. By taka reakcja zaszła potrzebujemy odpowiedniego sprzętu jakim jest pistolet do malowania natryskowego. Oprócz pistoletu potrzebujemy kompresora do którego podłączymy pistolet by uzyskać odpowiednie ciśnienie. Warto wiedzieć, że na różnych powierzchniach stosuje się inną moc kompresora. By podłączyć pistolet do kompresora należy użyć przewód ciśnieniowy, który oprócz zastosowania łącznika ma na celu usuwanie wody i przecieków. Dodatkowo potrzebny nam będzie odpowiedni aparat natryskowy dobrany na podstawie zastosowania przy małych powierzchniach stosuje się aparat natryskowy ssący, który umieszczony jest pod pistoletem, natomiast przy cięższych pracach powinniśmy zaopatrzyć się w aparat natryskowy nawigacyjny, który jest umieszczony w górnej części pistoletu. Gdy chcemy pomalować różne powierzchnie domu jak i w okół domu dobrze jest użyć natryskowego pistoletu elektronicznego. Jest on wyposażony w elektryczną pompę tłokową, specjalny zbiornik na farbę i funkcje umożliwiające regulację jej strumienia. Przed rozpoczęciem malowania należy rozcieńczyć farbę do odpowiedniej lepkości co zazwyczaj jest określone przez producenta pistoletu. 

Zalety malowania natryskowego

Zalety malowania natryskowego to przede wszystkim szybkość, dokładność i o wiele mniejsze zużycie farby. Ponad to malowanie natryskowe ma różnorodne zastosowanie, ponieważ dobrze kryje prawie każdą powierzchnie. Przykładowo ten typ malowania możemy zastosować przy malowaniu karoserii, przy malowaniu nie tylko ścian ale także elementów w pomieszczeniach (np. drzwi, grzejniki, meble), świetnie też nadaje się do impregnacji drewna, przy malowaniu ażurowych ogrodzeń i małych altanek czy trudno dostępnych miejsc o skomplikowanych kształtach.

wykończenie wnętrz

Nowoczesna metoda malowania natryskowego ułatwia nam realizację swoich pomysłów na, np. odnowienie elewacji czy pomieszczeń mieszkalnych sprawia, że malowanie staje się przyjemniejsze i o wiele szybsze w porównaniu do zwykłego malowania.Dzięki tej metodzie bez trudu możemy samodzielnie wykonać renowację różnych powierzchni. Odpowiednie dobranie farby i ciśnienia przy użyciu pistoletu natryskowego daje nam gwarancję najlepszych i najdokładniejszych efektów.

Jedną z firm wykonujących malowanie natryskowe jest Wykończenie Wnętrz Kuszewski: http://www.kuszewski-wykonczenia.pl/malowanie-natryskowe/