Skip to main content

Jak wybrać idealne meble kuchenne?

Kuchnia jest bez wątpienia sercem całego domu. To w niej przygotowuje się i spożywa rozmaite posiłki. Dobór mebli kuchennych często wiąże się z dylematem, czy lepsze będą matowe, czy też charakteryzujące się wysokim poziomem połysku. W obecnych czasach właściwie każde wykończenie mebli jest dopuszczalne, niezależnie od tego, w jakim stylu zostało urządzone nie tylko wspomniane pomieszczenie, ale i cały dom. Naturalnie, wszystko zależy od osobistych preferencji, a ślepe podążanie za aktualnymi trendami może sprawić, że po pewnym czasie wystrój zacznie po prostu nudzić. 

kuchnia na zamówienie

Przede wszystkim przemyślana w pełni aranżacja 

Przed wyborem mebli należy zawsze brać pod uwagę to, jakie wykończenie będzie na ścianach oraz podłodze. Dlaczego? Wynika to w głównej mierze z faktu, że dobrze zaaranżowane wnętrze to takie, w którym panuje pełna harmonia i dopasowanie do siebie poszczególnych elementów. Aranżacje bazujące na drewnie bezproblemowo można dobierać do każdego wykończenia. Problemy pojawiają się natomiast, gdy preferencje obejmują płyty. Tutaj znacznie lepiej spisze się płyta mdf, aniżeli laminowana. Wybierając meble do kuchni, warto postawić na sprawdzonego producenta, który wykona meble na miarę naszych potrzeb. W tym celu warto skorzystać z usług firmy https://www.wikmat.pl/, która oferuje solidne i rzetelne wykonanie zamówienia wpisujące się we współczesne trendy meblarskie. 

Meble błyszczące czy matowe? 

Aby miarodajnie odpowiedzieć na to pytanie należy wziąć pod uwagę takie kwestie jak: poziom nasłonecznienia kuchni, częstotliwość przygotowywania w niej posiłków, wielkość pomieszczenia oraz planowane z wyprzedzeniem oświetlenie. Mat najlepiej spisze się w kuchniach o dużej przestrzeni (matowe wykończenia pochłaniają bowiem światło), zaś połysk optycznie powiększy pomieszczenie oraz spisze się tam, gdzie nasłonecznienie i oświetlenie są na dość niskim poziomie. 

Jakie kolory mebli są najlepsze? 

Do kuchni warto wybierać kolory, które kojarzą się z niewymuszoną elegancją, czystością i swego rodzaju szykiem. Doskonale spisze się w tym wypadku biel (w szczególności odcienie mleczne, perłowe, śnieżne), szarość (szczególnie mysia, czyli delikatnie pastelowa, grafit, popiel). A co z bardzo ciemnymi barwami jak na przykład czerń? Cóż, tutaj warto wziąć pod uwagę, że ciemne kolory optycznie zmniejszają przestrzeń, a więc z całą pewnością nie sprawdzą się we wnętrzach, które charakteryzują się niewielką dostępną przestrzenią. 

Meble kuchenne z drewna - czy są passe? 

Drewniane meble kuchenne to pomysł stary jak świat. Kojarzą się z sielskimi porankami na wsi, tradycją i ogniskiem domowym. Ich kolor nie zawsze musi pozostawać naturalny, niemniej takie barwy są w stanie najpiękniej podkreślić delikatnie surową fakturę drewna. Meble z tego surowca można zestawiać w wielu kombinacjach jednocześnie nie odbierając im uroku. 

Reasumując, dobór mebli kuchennych nie musi oznaczać trudnego zadania. Warto jednak wziąć pod uwagę takie czynniki jak wielkość dostępnej przestrzeni, styl całego domu oraz to, jakie ilości światła słonecznego wpadają do okna. Wybór powinien być dokładnie przemyślany, aby cieszył oko i spełniał określone walory estetyczne. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Odnawialne źródła energii to przyszłość naszego narodu! Powinniśmy z nich w pełni korzystać, aby przyszłe ...
Inwestycja w fotowoltaikę to bardzo dobry krok. Polecam wszystkim. Sam długo nie mogłem się zdecydować, ...
Świetny artykuł! Planuję wymianę okien w moim nowym domu i na pewno skorzystam z dofinansowania ...
Mariola 1 miesięcy temu W górę i w dół
Ja się wypowiem jako właścicielka restauracji. W zeszłym roku montowaliśmy w budynku windę gastronomiczną i ...
Kominek już mam, ale teraz myślę nad rekuperacją. Słyszałam już o firmie MAT-KOM pozytywne opinie ...