Skip to main content

Dekoracje okienne - żaluzje i rolety

Okna stanowią bardzo ważny element każdego budynku mieszkalnego, czy też użytkowego. Okno ma przede wszystkim kilka bardzo ważnych funkcji, czyli przepuszcza światło dzienne do pomieszczenia, ochrania przed warunkami atmosferycznymi takimi jak np. deszcz, śnieg, czy grad, pozwala na wyjrzenie na zewnątrz budynku oraz zapewnia izolacje termiczną i akustyczną.

Innowacyjne rozwiązania z wykorzstaniem rolet

Jest też swego rodzaju ozdobą każdego mieszkania czy biura - poprzez wykorzystanie interesujących kształtów, materiałów, kolorów, czy rodzaju szyby. Niezbędnym uzupełnieniem każdego okna są rolety, których podstawową funkcją jest zapewnienie zaciemnienia danego pomieszczenia. Rolety mogą także pełnić rolę termoizolatora, który w zimie zatrzymuję ciepło w pomieszczeniu, a latem nie dopuści do zbytniego nagrzania pokoi. Ostatnio popularnością ciesza się rolety wewnętrzne Lublin firmy Roltex Rolety, które są nie tylko ozdobą wnętrza, ale przede wszytskim są praktyczne w użytkowaniu. Oprócz rolet wewnętrznych wyróżniamy następujące rodzaje: rolety wewnętrzne wolno-wiszące, czyli przytwierdzane do ściany, sufitu, lub ramy okna; w kasecie, czyli montowane do ramy okna, posiadają kasetę w której chowa się roleta. 

Żaluzje czy zasłony

Oprócz rolet, chętnie wykorzystywane są także żaluzję, które spełniają także funkcję dekoracyjną, przykładem mogą być na przykład verticale. Czym są verticale? To pionowe żaluzję, najczęściej wykorzystywane w biurach i różnego rodzaju instytucjach, głównie ze względu na to że są rozwiązaniem praktycznym, komfortowym i estetycznym. Te dekoracje okienne świetnie chronią przed światłem słonecznym i zapewniają komfortowy cień w każdym pomieszczeniu. Występują w kilku rodzajach, wśród których można wymienić, miedzy innymi verticale zmywalne, drewniane, bambusowe, czy też brokatowe. Dzięki szerokiej gamie różnych tkanin, verticale doskonale sprawdzają się także jako dekoracje okienne, przez co mogą z powodzeniem zastąpić powszechnie stosowane firanki.

Łatwy montaż - szeroka gama barw

Żaluzje te idealnie będą ozdabiały każde pomieszczenie, dzięki szerokiemu wyborowi różnego rodzaju tkanin i kolorów, które możemy dopasować do wystroju naszego wnętrza. Ten rodzaj żaluzji montowany jest wewnątrz pomieszczenia, a sam montaż jest stosunkowo łatwy do wykonania. Żaluzje pionowe charakteryzują się także tym, że z łatwością można regulować to ile światła słonecznego będzie wpadać do pomieszczenia - możemy ustawić układ żaluzji tak, by całkowicie zasłaniały okno, zapewniając całkowity cień, lub by przepuszczały większą lub mniejszą ilość światła. Kolejną zaletą verticali jest to, że są one bardzo łatwe w procesie czyszczenia z kurzu, czy innego rodzaju zabrudzeń. Jeśli więc szukamy czegoś czym przysłonimy, a jednocześnie ozdobimy okno, warto zastanowić się właśnie nad wyborem verticali, które są idealnym, funkcjonalnym i komfortowym rozwiązaniem.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Odnawialne źródła energii to przyszłość naszego narodu! Powinniśmy z nich w pełni korzystać, aby przyszłe ...
Inwestycja w fotowoltaikę to bardzo dobry krok. Polecam wszystkim. Sam długo nie mogłem się zdecydować, ...
Świetny artykuł! Planuję wymianę okien w moim nowym domu i na pewno skorzystam z dofinansowania ...
Mariola 1 miesięcy temu W górę i w dół
Ja się wypowiem jako właścicielka restauracji. W zeszłym roku montowaliśmy w budynku windę gastronomiczną i ...
Kominek już mam, ale teraz myślę nad rekuperacją. Słyszałam już o firmie MAT-KOM pozytywne opinie ...