Skip to main content

Biokominiki - ekologia cieplna

Uważa się, że biokominki to przykład ekologicznego opalania domu. Ponadto biokominek to nie tylko źródło ciepła ale także bardzo interesująca ozdoba pomieszczenia. Dzięki tego rodzajom kominków, również mieszkańcy bloków mogą cieszyć się ogniem domowym. Zatem czym jest biokominek? To rodzaj kominka opalanego płynnym paliwem lub żelowym, nie wymagający przewodu dymowego, którym w normalnych kominkach odprowadzane są spaliny. Biokominek jest prosty w obsłudze, prosty w montażu a daje tyle samo radości co kominek zwykły.

 

Jak jest budowa biokominka?

Budowa biokominka nie różni sie wiele od tradycyjnego komina. Wgruncie rzeczy biokominek to obudowa i palenisko, to ostatnie zbudowane jest ze stali nierdzewnej i składa się z dwóch warstw. Dwie warstwy są dla bezpieczeństwa, aby nie było żadnych wycieków paliwa. Takie dwuwarstwowe kominki produkuje min. firma Eco-Komin. Każde palenisko wyposażone są w specjalną zasuwę, dzięki której można regulować intensywność płomienia. Obudowa każdego biokominka może być wykonana ze szkła, MDF, kamienia, stali nierdzewnej lub betonu.

Czy warto kupić biokominek?

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na powyższe pytanie. Dzisiejsze kominki na paliwo ciekłe są raczej bezpieczne w użytkowaniu, łatwe jeśli chodzi o ich montaż, ale oprócz swoich zalet mają także i wady. Przede wszystkim decydując się na biokominek nie należy sugerować się ceną. Niska cena to zła jakość wykonania produktu a zła jakość może oznaczać, że kupimy produkt nie do końca bezpieczny. Decydując się na biokominek, również powinniśmy zdać sobie sprawę, że nie dogrzeje on całego pomieszczenia zbyt mocno. Tego tego rodzaju kominki są bardziej elementami ozdobnymi, dekoracyjnymi i znacznie poprawiają aranżację danego miejsca.

Ogranicz zanieczyszczanie środowiska

Zakup biokominka to indywidualna decyzja każdego kto pragnie posiadać kominek. Na pewno biokominki nie dymią, nie brudzą a dają ogrom przyjemności z ich posiadania. Na rynku jest wiele przykładów ciekawych wzorów różnego rodzaju biokominków. Zawsze pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie i tym się kierujmy, w pierwszej kolejności, kupując jakikolwiek biokominek. Kominki ładne nie zawsze muszą być bezpieczne. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Mariola 17 dni temu W górę i w dół
Ja się wypowiem jako właścicielka restauracji. W zeszłym roku montowaliśmy w budynku windę gastronomiczną i ...
Kominek już mam, ale teraz myślę nad rekuperacją. Słyszałam już o firmie MAT-KOM pozytywne opinie ...
Ostatnio rozważam wynajęcie architekta wnętrz do mojego mieszkania. Po przeczytaniu artykułu zwróciłam uwagę na to, ...
Takie programy z dofinansowaniem to bardzo fajna inicjatywa. Szkoda, że nie są bardziej popularne, bo ...
Zgadzam się z tym, co w ostatnim akapicie - że najlepiej szukać dobrego architekta z ...