Skip to main content

Na czym polega i czym się charakteryzuje praca prywatnego detektywa?

Wszyscy lubimy dobre seriale detektywistyczne, a przynajmniej większość z nas. Mają w sobie one bardzo dużo akcji i potrafią wciągnąć na długie godziny. Lubimy po prostu oglądać, jak wszelkie tęgie, detektywistyczne umysły rozwiązują różne zagadki i nieraz w pełni się z nimi utożsamiamy. Analizujemy sposoby dedukcji, zdobyte przez bohatera dowody i analizujemy jego tok myślenia. Na pewno jest to bardzo fascynujące, a znani detektywi uchodzą wręcz za bohaterów oraz prawdziwe ikony kina swoich czasów.

sprzęt prywatnego detektywa

Pewnie niejeden z nas zastanawia się przy tym, jak by to było samemu zostać takim detektywem, choć trzeba przyznać, że to co widzimy na ekranie nieco różni się od rzeczywistości i każdy ma chyba tego świadomość. W każdym razie, nie jest to zawód prosty i każdy musi mieć na to baczenie. By zatrudnić się w jakimś uznanym biurze detektywistycznym, bądź też otworzyć swoje, nie wystarczy tego chcieć. Trzeba zdobyć najpierw papiery i licencję detektywa, czyli przejść odpowiednie szkolenie i zdobyć kierunkowe wykształcenie.

Jakie cechy trzeba mieć by być prywatnym detektywem?

Trzeba brać też poprawkę na to, że nie każdy może być detektywem, bo nie każdy się do tego po prostu nadaje. "Detektyw musi być człowiekiem wysoce odważnym i niezłomnym, nie tylko dlatego, że nieraz styka się z niebezpieczeństwem, ale i prowadzi po prostu szalenie trudne i przykre sprawy. Musi też być naturalnie inteligentny, błyskotliwy i potrafić dedukować, łączyć fakty oraz wyciągać wnioski. Część tych cech oczywiście przychodzi wraz z doświadczeniem, ale część musi być niejako wrodzona" mówi Magdalena Pławińska - prywatny detektyw Poznań.

prywatny detektyw

Praca prywatnego detektywa nie zawsze ponadto wiąże się z niesamowicie ciekawymi sprawami, o których czytamy na pierwszych stronach gazet, czyli głośnymi kradzieżami, tajemniczymi zabójstwami, porwaniami dla okupu i tak dalej. Czasami są to mocno przyziemne sprawy, jak na przykład udowodnienie zdrady małżeńskiej, wytropienie kto kogo nęka i kto komu zaszedł za skórę, kto jest winny jakiegoś wypadku i tak dalej. Trzeba być otwartym na bardzo różne zlecenia i żadnego absolutnie nie odrzucać.

Specjalistyczny sprzęt, którym posługuje się detektyw

Prywatny detektyw musi być też obeznany ze wszelkimi urządzeniami, które przydadzą się w jego pracy, a zwykły człowiek niekoniecznie ma z nimi na co dzień styczność. Chodzi tu chociażby o takie kwestie jak podsłuchy telefoniczne, mikro kamery gotowe do zainstalowania w różnych miejscach i przesyłające obraz na odległość, mikrofony kierunkowe do podsłuchu i tak dalej. Przydadzą się też znajomości w Policji, bo nie jest żadną tajemnicą, że prywatni detektywi często z Policją współpracują.

Jak więc widać, na pewno nie jest to zawód dla każdego i części z nas powinno wystarczyć zwykłe oglądanie filmów detektywistycznych czy czytanie kryminałów. Jeżeli ktoś jednak czuje w sobie prawdziwy detektywistyczny dryg i jest gotowy poczuć te wszystkie emocje na własnej skórze, to powinien spróbować. Będzie miał świadomość tego, że swoją osobą przyczyni się do rozwiązania wielu skomplikowanych zagadek, pomocy wielu zdesperowanym ludziom i wręcz nieraz uratowaniu ich życia i dobrego imienia.

Przypisy:
1. Jak wygląda praca prywatnego detektywa? http://www.detektywmagdar.pl/jak-wyglada-praca-prywatnego-detektywa/

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Odnawialne źródła energii to przyszłość naszego narodu! Powinniśmy z nich w pełni korzystać, aby przyszłe ...
Inwestycja w fotowoltaikę to bardzo dobry krok. Polecam wszystkim. Sam długo nie mogłem się zdecydować, ...
Świetny artykuł! Planuję wymianę okien w moim nowym domu i na pewno skorzystam z dofinansowania ...
Mariola 1 miesięcy temu W górę i w dół
Ja się wypowiem jako właścicielka restauracji. W zeszłym roku montowaliśmy w budynku windę gastronomiczną i ...
Kominek już mam, ale teraz myślę nad rekuperacją. Słyszałam już o firmie MAT-KOM pozytywne opinie ...