Szafy wnękowe w każdym domu

Jednym z najważniejszych i najczęściej kupowanych mebli do domu są szafy wnękowe. Jest to na pewno pierwszy krok w urządzaniu mieszkania, na jaki decyduje się każdy, kto chce funkcjonalnie zagospodarować swoją przestrzeń mieszkalną. Wiele firm oferuje swoje usługi na rynku. Można zaprojektować mebel samemu lub przy pomocy specjalistów. Wszystko zależy od tego, gdzie dany mebel ma być wbudowany, jaką ma mieć wielkość i jakie rozmieszczenie półek byłoby najbardziej pożądane.

Szafy wnękowe typu Komandor są na pewno jedną z opcji, którą warto by rozważyć przy sprawdzaniu asortymentu firm meblarskich. Szafy wnękowe pozwalają na wygodne przechowywanie rzeczy w jednym miejscu.

Jaka szafa jest mi potrzebna?

Przed rozpoczęciem planowania warto zadać sobie następujące pytania. Co chcę przechowywać w szafie? Czy są to ubrania? Rzeczy kuchenne? Obuwie? Sprzęt do majsterkowania? Wędki? Koszyki z drobnymi przedmiotami codziennego użytku? Pudełka z drobiazgami do tworzenia rękodzieła? Sprzęt fotograficzny? Zapasy żywności? szafy wnękowe komandorZapasy chemii gospodarczej? A może akcesoria, jak: kapelusze, parasolki, paski, torebki? Następnie należy zadać sobie pytanie: jak często sięgam po daną rzecz? Gdzie najwygodniej, żeby leżała? Na dolnej półce, czy półce najbliższej do drzwi łazienki lub kuchni? A co z odzieżą roboczą? Czy nie warto, żeby była oddzielona od pozostałych ubrań na wieszakach? Warto również przemyśleć, jak wysoką jestem osobą? Czy nie będzie sprawiało mi problemu codzienne wchodzenie na stołek, żeby sięgnąć po rzecz na najwyższej półce? Może warto zainwestować w półki lub części szafy, które można wyciągać, opuszczać, dowolnie przesuwać? Czy chcę, żeby drzwi były otwierane czy przesuwane? Czy chcę, żeby lustro było na zewnątrz, wewnątrz czy może zupełnie bez lustra? Czy poradzę sobie z codziennym czyszczeniem lustra umieszczonego na całej wysokości szafy, kiedy np. mam małe dziecko? Czy chcę szafę prostą i bez uchwytów czy może wolę jak na drzwiach są uchwyty? Jakiego rodzaju wykończenie i uchwyty będzie pasować do mojego zamysłu aranżacji pokoju? Styl nowoczesny, rustykalny, retro, skandynawski czy inny? Czy postawię na prawdziwe drewno czy płytę? Czy kolor będzie zbliżony do naturalnego koloru drewna czy raczej zaryzykuję coś nowego? Czy szafa ma się znajdować w przedpokoju czy może lepiej w sypialni lub pokoju gościnnym? A może w każdym pokoju wstawić szafę wnękową w zależności od potrzeb oraz możliwości przestrzennych i finansowych? Warto wziąć pod uwagę, że szafa wnękowa w pokoju dziecka może nie tylko pomieści jego ubrania, zabawki i książki ale również rower, hulajnogę, deskorolkę oraz inne sprzęty. Wszystko zależy od projektu i rozmieszczenia poszczególnych części mebla.

Sprawdź najpierw projekt i wizualizację szafy

O ile wstępny plan i rozeznanie dobrze jest zrobić samemu, to dokładne wymierzenie i profesjonalny projekt warto pozostawić fachowcom. Szczególnie tym, pracującym w firmie meblowej, którzy nie tylko mają doświadczenie, ale również znają możliwości aranżacyjne własnego asortymentu. W salonie szaf na wymiar Komandor w Krakowie projekt i wizualizacja szaf otrzymuje się w cenie produktu. To ważne, ponieważ źle dobrana szafa może przysporzyć nam kłopotu w wymianą, a zlecenie wizualizacji architektowi może być nie małym kosztem.